W jaki sposób wybrać odpowiednią meblościankę?

Meblując nowe mieszkanie zawsze stajemy przed decyzją, w jakim stylu chcemy urządzić nasze mieszkanie, musimy zakupić meble takie, żeby spełniały nasze oczekiwania stylistyczne. Urządzając pokój gościnny można pomyśleć o zakupie meblościanki. W dzisiejszych czasach są to bardzo ciekawe i estetyczne konstrukcje meblowe.

Współczesne meblościanki

systemy modułowe

Źródło: Meble Turek
Nie mają wiele wspólnego z meblościankami sprzed kilkudziesięciu lat, są dostosowane do współczesnych wymogów, posiadają również modny wygląd. Poszczególne partie takiego zestawu muszą być dobrane w zależności od pomieszczenia, w którym chcemy je zamontować. Meblościanka przeznaczona do pokoju dziennego powinna posiadać w swojej budowie wydzielone miejsce na sprzęt taki jak telewizor albo wieżę czy całe kino domowe a może nawet drapak dla kota.

Pojemne meble

Meblościanki to meble bardzo kompaktowe, zbudowane są tak, aby na małej przestrzeni ulokować dużą ilość rzeczy. Zdają się być bardzo dobrym rozwiązaniem w mieszkaniach o małej przestrzeni, gdzie każdy wolny metr kwadratowy jest dla nas na wagę złota. Dlatego też meblościanka powinna posiadać stosowną ilość różnych półek czy szafek, jednak powinny być one tak ułożone względem siebie, aby dawać wrażenie dużej ilości wolnej przestrzeni. Chcemy mieć przecież możliwość upchnięcia tam jak najwięcej przedmiotów, przy czym nie chcemy przecież, aby taki mebel zajmował nam cały pokój.

Nowoczesne kształty

Minimalistyczne meble dopracowane w każdym szczególe

Autor: FewChairs
Źródło: FewChairs
Obecnie nowoczesne meble mają bardzo charakterystyczną budowę, daleką od kwadratowych klocków z ubiegłego wieku. Często elementy takiej konstrukcji są względem siebie asymetrycznie, poza tym dba się o to, aby w pokoju zachować jak najwięcej wolnej przestrzeni. Meblościanki mogą być także świetnym rozwiązaniem w pokoju dziecięcym, kiedy potrzebujemy takie pomieszczenie podzielić na pół dla rodzeństwa. Z jednej strony zbudujemy w ten sposób rodzaj ścianki, która oddzieli od siebie dwie przestrzenie takiego pokoju, z drugiej strony będzie ona od razu spełniać funkcję garderoby, więc będziemy mieć możliwość zachować resztę przestrzeni takiego pomieszczenia. W asortymencie sklepów meblarskich mamy możliwość obecnie wyszukać rozmaite meblościanki, które przeznaczone są do pokojów dziecięcych oraz młodzieżowych, posiadających dostosowane do wieku dziecka kształty oraz kolory.